Навіщо ходити в дитячий сад, чи потрібен він вашій дитині і як відмовитися від відвідування?

Дитячий садок
UncategorizedLeave a Comment on Навіщо ходити в дитячий сад, чи потрібен він вашій дитині і як відмовитися від відвідування?

Навіщо ходити в дитячий сад, чи потрібен він вашій дитині і як відмовитися від відвідування?

Питання – чи треба водити дитину в дитячий сад – для більшості батьків не варто. Як тільки малюкові виповнилося три роки – а часто і раніше – дитина йде в ясла або молодшу групу ДОУ, мама виходить на роботу. У багатьох людей, які виховувалися в радянських дитячих садах, залишилися про них не найприємніші спогади. Денний сон, ранні підйоми, багато дітей в групі, жорсткий режим, манна каша і «поки не з’їси, через столу не вийдеш» – чи потрібно це малюкові, варто його віддавати в садок, обов’язково йому туди ходити, якщо батьки готові надати альтернативу у вигляді домашнього виховання або бабусь / дідусів?

плюси
Чому ж необхідно відвідувати дитині дитячий сад?

Але навіть якщо тато заробляє добре і забезпечує сім’ю – мама все одно прагне віддати дитину в садок, щоб швидше повернутися до соціалізації – працювати, спокійно займатися домашніми справами і привчити малюка до самостійності. Які ж основні плюси у ДНЗ?

Дозволяють батькам стати вільніше
Основний плюс саду – можливість батькам спокійно займатися своїми справами. Навіть якщо мама працює вдома – писати статті або шити, наприклад, одяг, коли вдома дошкільник, проблематично. З дитиною потрібно займатися, гуляти, вчасно годувати, розважати – на свої справи просто не залишається часу.

Якщо мама впевнена, що сад хороший, малюкові в ньому комфортно, він із задоволенням грає з однолітками і добре їсть – вона спокійно виходить на роботу, розвиває власні проекти чи займається собою.

Вчать встановлення меж
Розпещені, примхливі діти, які б’ються в дитячому колективі або постійно штовхаються / ображають всіх підряд – не рідкість серед малюків, які отримали домашнє виховання, особливо якщо дитина – єдиний онук у не працює бабусі.

В саду малюк дуже швидко вчиться взаємодіяти з однолітками, розуміє кордону дозволенного.Воспітатель не терпітиме непослуху, інші діти в групі навряд чи допустять постійних нападок на свою адресу. Дитина змушений вчитися жити в колективі, приймати авторитет дорослого і спокійно підкорятися режиму.

розвивають самостійність
Вихователь не має можливості всім 20-30 дітям зав’язати шнурки перед прогулянкою або застебнути куртку – тому карапузи вчаться робити це самостійно вже в ясельном віці.

Добре діє і колективний приклад. Коли в групі хтось вміє користуватися ножем і виделкою за обідом, самостійно натягувати колготочкі або взувати черевики – інші підтягуються дуже швидко.

Мінуси

Мінусів у системи ДОУ як такої трохи – все залежить від характеру дитини і конкретного навчального закладу. У чому причина відмови багатьох батьків від саду, незважаючи на плюси?

Вимагають режим і дисципліну, які не потрібні

Багато батьків вважають, що привчати малюка до жорсткої дисципліни раніше шкільного віку не потрібно. Вони дотримуються думки, що:

режим у дітей повинен бути індивідуальним;
коли дитині їсти, а коли спати – вирішує тільки він сам.
В саду ніхто не буде підлаштовуватися під комфортний для маленької «сови» режим – все їдять, гуляють, сплять і вчаться строго за розкладом.

Чи не вчать роботі в команді, не допомагають в соціалізації
Для тихого, спокійного дитини в ранньому віці великий колектив буде швидше мінусом. Такі малюки краще вчаться працювати в команді в невеликих групах різновікових дітей – наприклад, в середовищі братів або близьких родичів.

До того ж взаємодіяти і «бути командою» сад не вчить. Навпаки, тут діти швидко розуміють, що кожен відповідає сам за себе.

Погано розвивають індивідуальні вміння
Якщо в групі 30 дітей і більше – розглянути особистість в кожному і розвивати його таланти вихователь просто не зможе. На це не вистачить ні часу, ні сил.

З тихим, добре малює малюком ніхто не буде займатися творчістю годинами – два уроки малювання в тиждень для всіх будуть нормою.
Навіть якщо дитина вже освоїв букви або найпростіші арифметичні дії і готовий йти далі – в саду він буде по сто разів повторювати разом з іншими те, що він вже знає.
Для обдарованих дітей відвідування саду може стати перешкодою для розвитку здібностей. Більш того – дитині набридне повторювати одне і те ж багато місяців поспіль і інтерес до улюбленого раніше заняття (малювання, математики, читання) може згаснути.

Викликають сильний стрес у дошкільнят

Практично для всіх дітей адаптація до саду – серйозний стрес. Дитина може звикати до нового розпорядку, вихователю, одноліткам від декількох тижнів до нескінченності – деякі діти не звикають до ДНЗ ніколи.

Якщо малюк і після двох місяців відвідування саду плаче з жахом чекає понеділка, не подружилася ні з кимось в групі і не звик до вихователя – потрібно задуматися, чи варто його туди водити.

Думка фахівців – чи потрібно ходити малюкові в садок і навіщо?

Думка психологів і педагогів про необхідність ДОУ для дошкільника різняться. Хтось вважає, що без відвідування саду малюк залишиться замкнутим і вразливим, хтось вважає, що відвідування державної установи краще уникати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top